Furtka do życia bez barier

Wiemy, że dla części z Was nasze rowery mogą być przepustką do powrotu do normalnego życia. Dzięki swojej budowie i pozycji rowerzysty stanowią idealne rozwiązanie w codziennym funkcjonowaniu i pokonywaniu przeszkód w mieście czy terenie. Niestety koszt takiej maszyny może być zaporowy i przekreślić szansę na zmianę. Istnieją jednak formy wsparcia, które mogą pomóc w zrealizowaniu przedsięwzięcia. 

IMG_1810

Instytucje nadzorujące projekty

Aby dokonać zakupu z dofinansowaniem potrzebne będzie orzeczenie o niepełnosprawności i kilka dodatkowych dokumentów, o których dowiecie się poniżej. W celu uzyskania wsparcia należy skierować się do jednej z instytucji właściwej dla miejsca zamieszkania:

OPS – Ośrodek Pomocy Społecznej

PCPR – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Działanie, dzięki któremu najczęściej udało się zrealizować projekt to „Likwidacja Barier Technicznych”

Ile można uzyskać?

O dofinansowanie może ubiegać się każdy kto ma znaczny, umiarkowany lub lekki stopień niepełnosprawności, bądź orzeczenie o niepełnosprawności w przypadku osób do 16 roku życia. Z projektu można skorzystać raz na trzy lata. Wnioski zbierane są przez cały rok, a finansowanie wypłacane do momentu wyczerpania środków posiadanych przez centrum pomocy na ten cel. Otrzymać można do 95% wartości projektu przy minimalnym 5% wkładzie własnym wnioskodawcy.

Podczas składania wniosku będą potrzebne Ci takie dokumenty jak:

W razie trudności, zawsze możesz skorzystać z pomocy dostępnej na rządowych stronach internetowych, bądź bezpośrednio w oddziałach placówek zajmujących się dofinansowaniami dla osób niepełnosprawnych.

A może poczytasz o

warsztatowe innowacje

Warsztatowe Innowacje

W warsztacie praca wre Małymi krokami zbliża się wiosna, a warsztatowe innowacje trwają w najlepsze. Kolejne modele opuszczają linię produkcyjną. W między czasie pracujemy nad

Czytaj więcej »

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bierząco

We'll never share your email with anyone else.